Skaneerib süsteemi, otsib rikutud filtreid ja eemaldab need.

Kui sinu kasutatav kodekikomplekt ei tööta enam nii nagu peaks, siis ei tarvitse veel kogu kupatust uuesti paigaldada, vaid piisab K-Lite Codec Tweak Tooli katsetamisest.

Spetsiaalselt kodekite ja filtrite rikutud viidete leidmiseks ning kiireks parandamiseks loodud K-Lite Codec Tweak Tool on minimalistliku kasutajaliidesega, mille põhifunktsioonid asuvad peaaknas.

Rakendus, mis kuulub ka tunduvalt populaarsema K-Lite Codec Packi koosseisu, töötab kuni 190 kodeki ja filtriga, mida saab arvutisse paigaldada.

K-Lite Codec Tweak Tool võimaldab tuvastada ja kõrvaldada rikutud VFW/ACM-kodekeid ja DirectShow filtreid, taasregistreerida peamisi DirectShow filtreid, puhastada Windowsi ikoonipuhvrit, algseadistada, varundada või taastada seadeid ning kontrollida kõlarite konfiguratsiooni.

Peale selle annab peaaken juurdepääsu eraldi ekraanile, mis võimaldab konfigureerida DirectShow filtrit; samuti võid heita pilgu DirectShow, ACM/VFW ja lähtefiltritele, et rikutud viiteid parandada.

Sugugi vähemtähtis ei ole võimalus parandada rikutud pisipildiseadeid olenemata faililaiendist. Toetatud on praktiliselt kõik videoformaadid, muuhulgas AVI, MP4, MPEG, FLV, WMV, 3GP ja MKV.

Nagu näed, on K-Lite Codec Tweak Tooli üpris lihtne kasutada, ehkki algajad peavad konkreetsete tööriistade kohta internetist lisainformatsiooni otsima. Kogenud kasutajad rõõmustavad kindlasti logigeneraatori üle, mis võimaldab süsteemi üldinformatsiooni põhjal luua täieliku aruande paigaldatud DirectShow filtritest, ACM/VFW kodekitest ja filtritest ning DirectX meediumiobjektidest.

Kokkuvõttes on K-Lite Codec Tweak Tool käepärane lahendus ja kuna kogu komplekt on täiesti tasuta, siis võib seda kindlalt soovitada.

Väljatöötaja koduleht: www.codecguide.com/download_other.htm