Kui sa ei ole SRS-i heliparendustest midagi kuulnud, siis oled paljust ilma jäänud. Tarkvara lisab vabalt valitud muusika- või videofailile bassi, sügavust, ruumilisust ja selgust. Basse rikastav TruBass ning ruumilisust lisavad Focus ja Definition (WOW) kuuluvad ka Windows Media Playeri komplekti, aga kui kasutad mõnd muud pleierit, siis vajad SRS Audio Essentialsi, mille tasuta versioon lisab kõigile muusikapleieritele WOW ja TruBassi. See toimib praktiliselt iga muusika- ja videopleieriga. Mina täiustan sellega VLC-d, mida eelistan arvukate formaatide toe pärast.

SRS Audio Essentials ei paista sisaldavat midagi uut, kui välja arvata nimi, välimus ja uus funktsioon TruVolume. Pealtnäha tundub, et SRS AE on uuendatud versioon sama firma programmist HD Audio Lab (ehkki SRS Labs nimetab seda kaljukindlalt uueks tooteks). Igal juhul on SRS AE parem kui HD Lab, mille kasutajaliides ei olnud just kiita. Audio Essentialsi liides imiteerib stereovastuvõtja välimust ning on märksa loogilisem ja arusaadavam. Mul on ainult üks kaebus – ikoonid ja tekstid on minusuguse vana kooli tüübi jaoks liiga väikesed. Lastel ei tohiks nendega probleemi olla.

SRS Audio Essentialsi tasuta versioon sobib kahe kõlari süsteemidele, pakub WOW- ja TruBassi-laadseid efekte ja peaks rahuldama enam-vähem igaühe vajadused. Olemas on seadistused muusikale, mängudele, filmidele, laua- ja sülearvutikõlaritele – enamik sellest, mida tavakasutaja vajab. Aeg-ajalt kostis väljundist raginat, kuid hiljem selgus, et olin oma kahe kõlari süsteemile kogemata 5.1 kõlari väljundi valinud.

Ainuke uus helitöötlusfunktsioon, mille suutsin Audio Essentialsist tuvastada – TruVolume – on saadaval ainult 30-dollarilises versioonis, mis hõlmab ka 5.1 kõlari seadistusi ja veel mõningaid lisahüvesid. TruVolume on olemuselt normaliseerija, s. t. suurendab või vähendab liiga vaikset või valju helinivood.

Kokkuvõttes tasub SRS Audio Essentials igal juhul alla laadida. Kui kasutad muusika kuulamiseks Windows Media Playerit, siis sa ei vaja seda, kuid VLC kasutajad peaksid võimalusest haarama.

Hoiatus:
heliparendusprogrammid võivad sinus sõltuvust tekitada. Harilikust muusikakuulamisest ei pruugi enam eales küllalt olla.

Väljatöötaja koduleht: www.srslabs.com/store/store/comersus_viewItem.asp